Poštovaoci lika i dela Ronnie James Dia, ove godine će moći da uživaju u dokumentarnom filmu, koji je posvećen ovoj legendi heavy metal muzike.
Prema rečima Wendy Dio, udovice i menadžera pok. muzičara, dokumentarac bi trebalo da bude objavljen do kraja kalendarske godine, a isti će obuhvatati ceo život ove muzičke zvezde, počev od rođenja, prvih muzičkih koraka, preko bogate karijere u brojnim rock i metal sastavima i solo karijere, pa do smrti 2009. godine.
Dokumantarac koji za sada nema naziv, sadrži brojne zanimljive anegdote iz života i karijere legendarnog pevača, a učešće u istom uzele su brojne ličnosti iz sveta muzike i filma, pa o Diu govore njegove bivše kolege iz grupa Black Sabbath i Heaven and Hell, Geezer Butler i Tony Iommi, zatim Doug Aldrich, Rob Halford i glumac Jack Black.