Kompletiran program Nišville Jazz festivala

NišvilleDirektor Nišville jazz festivala, Ivan Blagojević na jučerašnjoj konferenciji za novinare je objavio kompletan muzički deo programa na svim binama u Nišu. 

Ujedno je podsetio da će i ovogodišnji Nišvil, u saradnji sa manifesatacijom “Mermer i zvuci” – imati svoje predstavljanje u Aranđelovcu, u petak 14. avgusta. Po tradiciji, rekao je Blagojević, u sklopu Nišvila biće održano više promocija knjiga, muzičkih izdanja i časopisa, kao i izložbenih postavki fotografija, ilustracija i stripa.

Nastavljajući saradnju sa tradicionalnim zlatnim sponzorom Nišvila, Kompanijom NIS a.d. ove godine je u znak obeležavanja sto godina od rođenja Bili Holidej i Frenka Sinatre, raspisan konkurs za mlade pevače koji će dobiti priliku da se predstave na Youth stejdžu. Konkurs je otvoren do 3. avgusta.

Vođa volonterskog tima Nišvila, Marjan Cvetković je rekao da je ove godine bilo veoma teško odabrati volonterski tim festival jer su se za 400 mesta prijavila rekordna 1002 kandidata – iz 20 zemalja od kojih su neke i van evropskig kontinenta.

Mihailo Tatić, pevač i gitarista niškog sastava Jam Station, čijim će nastupom Nišville 2015 biti zvanično zatvoren, naglasio je značaj festivala za afirmaciju mladih bendova, kako u Nišu, tako i u celeoj Srbiji. Kao primer naveo je i bend čiji je on clan, a čiji su se članovi praktično upoznali i prve muzičke korake napravili na Nišvil workshopu, posle čega su usledili nastupi u pratećim programima – da bi ove godine dobili priliku da nastupe i u glavnom programu, a upravo zahvaljujući Nišvilu – i na najvećem bugarskom džez festivalu koji se u prvoj polovini avgusta održava u poznatom turističkom centru – Bansko.

EARTH/SKY STAGE

(19.30 – 03.00h)

Četvrtak / Thursday, 13.08.

  • 1.Omladinska Filharmonija Naissus (SRB)
  • 2. Jovan Maljoković Band (SRB)
  • 3. Yildiz Ibrahimova & Eagles of jazz big band – Ankara (TUR)
  • 4. Vladimir Četkar Band (MAK)
  • 5. Carmen Souza Band (POR)
  • 6. Texas Flood  (BG)

Petak / Friday, 14. 08.

  • 1. Vein Trio (CH)
  • 2. Vasil Petrov & Blagoevgrad Big Band (BUL)
  • 3. Monty Alexander Trio (USA)
  • 4. Snow Owl (COL)
  • 5. Incognito (GB)
  • 6. Ničim izazvan (SRB)

Subota / Saturday, 15. 08.

  • 1. Bágyi Balázs New Quartet (HUN)
  • 2. Eftekasat (EGY)
  • 3. Duško Gojković & Milcho Leviev with Big Band RTS (SRB/BUL)
  • 4. Tammy Payne (GB)
  • 5. Sun Ra Arkestra (USA)
  • 6. Jazz Connection (NL)
  • 7. Marčelo & Napet Quintet (SRB)

Nedelja / Sunday, 16. 08.

  • 1. Majamisty Trio (SRB)
  • 2. Devon Youth Jazz Orchestra (GB)
  • 3. Wayne Escofery Quartet (GB/USA)
  • 4. Sotavento Big band (ARG)
  • 5. Amira Medunjanin, Bojan Zulfikarpašić i Nenad Vasilić (BIH/FRA/SRB)
  • 6. Jam Station (SRB)

MIDNIGHT JAZZDANCE STAGE

(00.00 – 05.00h)

Četvrtak, 13. Avgust

  • 00:00 – 01:00 DJ Ceka (SRB)
  • 01:00 – 03:00 Rustam Ospanoff (KAZ)
  • 03:00 – 05:00 Paris DJs Soul System (FRA)
  • (Grant Phabao Vs Dreadless Soldier)

Petak, 14. Avgust

  • 00:00 – 01:00 Trenchtown Senior (SRB)
  • 01:00 – 04:00 Faze Action (GB)
  • 04:00 – 05:00 Water Nymph (BUL)

Subota, 15. Avgust

  • 00:00 – 01:00 Funky Junkie (SRB)
  • 01:00 – 04:00 Joey Negro (GB)
  • 04:00 – 05:00 Master Flow (SRB)

Nedelja, 16. Avgust

  • 00:00 – 01:00 DJ Chile (SRB)
  • 01:00 – 04:00 Florian Keller (GER)
  • 04:00 – 05:00 DJ Loptica (SRB)

OPEN STAGE

(20.00 – 00.00h)

Četvrtak, 13. Avgust

  • 1. Etno Grupa Iva
  • 2. Dementronomes
  • 3. NaissBlue- Niš
  • 4. Salsa y punto

Petak, 14. Avgust

  • 1. Helm
  • 2. Sofia Jazz Band (BUL)
  • 3. Take A Walk
  • 4. Svetionici severa

Subota, 15. Avgust

  • 1. Preduzeće za muzičku reciklazu
  • 2. Rista Trajković sextet
  • 3. Luz Azul
  • 4. Lorna Wing
  • 5. Igralom

Nedelja, 16. Avgust

  • 1. Richard III
  • 2. Ivan Popović Trio
  • 3. Misteria Carpatica
  • 4. So Sabi

YOUTH STAGE

(20.00 – 00.00h)

Četvrtak, 13. Avgust

  • 1. Strangers from South
  • 2. Ventil ft. Rista
  • 3. Sons
  • 4. Devon Youth Jazz Orchestra (GB)
  • 5. Gradski tamburaški orkestar Banja Luka (BIH)

Petak, 14. Avgust

  • 1. Slap (GER/GB/SER)
  • 2. Jazzy Jukebox
  • 3. Devon Youth Jazz Orchestra (GB)
  • 4. Dementronomes (CRO)

Subota, 15. Avgust

  • 1. Proja
  • 2. Creativo gudački kvartet
  • 3. Irina Melody
  • 4. Sotavento Big Band (ARG)

Nedelja, 16. Avgust

  • 1. Musicland Studio
  • 2. Youth Jazz
  • 3. Error 404
  • 4. I Duhovi

WELCOME STAGE

(18-20h)

Četvrtak, 13. Avgust

  • Music Land Band
  • No strings attached Trio

Petak, 14. Avgust

  • Mark Rainey
  • VisAntiqua

Subota, 15. Avgust

  • IOUEA
  • Richard III

Nedelja, 16. Avgust

  • Slap (GER/GB/SER)
  • Key Cohesive

MATINE STAGE

(12-14h)

Četvrtak, 13. Avgust

  • Mark Rainey
  • Milutinović trio

Petak, 14. Avgust

  • Music land Studio
  • Strangers from South

Subota, 15. Avgust

  • Jazzy Jukebox
  • Youth Jazz Kolektiv

Nedelja, 16. Avgust

  • No strings attached Trio
  • IOUEA

RIVER STAGE

(20.00 – 00.00h)

Utorak, 11. avgust

  • 1. JAZZ TEATAR
  • 2. Kafe Ball
  • 3. Etno Grupa Iva (Doboj-BIH)
  • 4. Šaban Tribute Band

Sreda, 12 avgust

  • 1. Gradski tamburaški orkestar Banja Luka (BIH)
  • 2. Very Nais(us) Gypsies
  • 3. Yildiz Ibrahimova & Eagles of Jazz Big Band (TUR)
  • 4. The Worldly Savages (INT)

Ostavite komentar: